1980'Li yılların başlarında KAYA ailesinin büyüklerimizden KEMAL KAYA'nın sektöre adım atması ile birlikte o yıllarda torba kömür satışlarının yaygın olmamasından dolayı açıkta hayıt sepetlerle dağıtımını sağlayarak değerli müşterilerimize sunulmaktaydı . Yıllar sonra aile büyüklerimizden KEMAL KAYA'nın vefatından sonra babamız KIYASETTİN KAYA'nın işletmemizi yürütmesi ile birlikte ve o dönemin teknolojik ilerleyişinden dolayı torba kömür satışlarına başlanılmaktaydı.

Bugünlere geldiğimizde 2015 yılında resmi izinleri de alarak KAYA ailesinin Veliahtlarından SEMİH KAYA'nın işletmemizin başına geçmesiyle birlikte gerek teknolojik alanda gerek idari alanda gerek sevkiyat alanlarında hızlı ve emin adımlarla istikrarlılığımızı sürdürmekteyiz.

Manisa'nın önde gelen firmalarından olan "ÖZ KAYALAR KÖMÜR" markası ile yılda 10.000 tonu aşkın kömür çeşitleri satışı ile ısınma ve sanayi kömürleri ihtiyaçlarını karşılamaktadır . Öncelikle hedeflerimiz arasında Manisa çevresi illeri daha sonra Ege Bölgesi ve tüm Türkiye olmak üzere yurdumuzun dört bir yanına kalitemizi aktarma hedefindeyiz .

MİSYONUMUZ

Sektörde birçok kömür markasının bulunduğu hizmet alanında , en kaliteli ve ekonomik kömür çeşitlerini bulundurarak müşterilerimize sunmak. Müşteri memnuniyetini esas alarak karşılıklı güvene dayalı, samimi, verimli ilişkiler kurmak . Sektördeki tüm gelişmeleri yakından takip ederek, yenilikçi bir anlayış ile ilerleyerek , gün geçtikçe daha kaliteli hizmet sunmayı amaçlıyoruz . Yıllardır varlığını sağlam adımlarla hissettiren bir aile şirketi olarak, samimiyetin hakim olduğu çalışanlarımız ile birlikte ülkemize ekonomik olarak, sürekli fayda vermeye çalışmak.

VİZYONUMUZ

“ÖZ KAYALAR KÖMÜR”; akıllarda kalan tek kömür markası olmayı hedeflemektedir. Isınma ve sanayi kullanımına uygun kömür çeşitlerini bulundurmaktadır. Her marka kömür çeşitlerini bulundurarak sektörün her alanında hizmet vermeyi amaçlamaktadır. İlkelerinden taviz vermeden, siz değerli müşterilerine en kaliteli kömürü, en ekonomik ve en hızlı şekilde sunmayı hedeflemektedir.